Akmeņi pirtijPirtij ļoti rūpīgi jāizvēlas akmeņi. Pirts akmeņi ir īpaši - tiem ir jāuzkrāj un jāizplata siltums, jābūt ūdens un temperatūras izturīgiem. Pēc lieluma tiem jābūt apmēram no 1 līdz 3 kulaku izmēra. Jāizvairās ņemt akmeņus ar kaļķa saturu, porainus, kā arī maza izmēra akmeņus. Jākrauj viņus tā, lai tie balstītos viens uz otra, bet nevajadzētu kraut pārāk blīvi, lai netraucētu gaisa cirkulāciju starp tiem. Veidojot krāvumu, lielākos akmeņus kārto kaudzes apakšā un vidū, virsotnē izvieto mazākos akmeņus. Reizi gadā akmeņus jāpārlasa, bojātos akmeņus aizstājot ar jauniem. 

Nosacīti akmeņu izvēli varētu sadalīt četros veidos:

  1. Jūs salasāt mūsu pašu laukakmeņus, izvairoties no akmeņiem ar kaļķa saturu, no porainiem akmeņiem un peraties laimīgi.
  2. Jūs jau esat pirts fans un ņemat akmeņus no upes vai jūras, jo ūdens attīra akmeņus no negatīvās enerģijas un noguļot ūdenī vairākus gadus tie attīrās.
  3. Veikalā var nopirkt no Norvēģijas atvestos pirts akmeņus, bet viņi ir neliela izmēra un ar asām kantēm.
  4. Var arī iegādāties sarkano kvarcītu, kurš pēc savām īpašībām ir unikāls akmens, tāpēc to sauc par Cara akmeni. Šim Karēlijā iegūtajam akmenim ir augsta cietība, liels blīvums, augsta noturība pret nodilumu, skaists izskats. Akmens ir ļoti blīvs un tam piemīt zema siltumvadāmība, kas ilgstoši dod lielisku siltumatdevi un tvaiks ir viegls. Akmenim piemīt arī ārstnieciskas īpašības: stabilizē arteriālo asinsspiedienu, novērš slikto pašsajūtu, kuru izraisa laika apstākļu maiņa, samazina sāpes jostasvietā un locītavās.

 

Vieglu garu!